З любов'ю до світла, до знань
ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА
Шановні друзі!
Раді Вас вітати на нашій сторінці
У нашій бібліотеці Ви можете
-
Познайомитися з героями кращих книг;
-
Здійснити подорож морями та океанами;
-
Почитати дитячі газети та журнали;
-
Пограти в різноманітні ігри, розгадати кросворди, загадки;
-
Обговорити з бібліотекарем та своїми ровесниками прочитані книги;
-
Навчитися цінувати книгу та відчувати в ній щоденну потребу;
-
Читати, насолоджуватись та пізнавати.
До ваших послуг:
- будь які книги: навчальні, довідкові, класичні програмні твори, пізнавальні книжки, фантастика, пригоди, казки; журнали та газети;
У пошуку інформації читачам допомагають алфавітний та систематичний каталоги.
Ви маєте право:
- отримувати в тимчасове користування видання із фонду бібліотеки
терміном на 15 діб;
- користуватися читальним залом бібліотеки;
- взяти участь у всіх заходах, що проводить бібліотека;
- обирати і бути обраним до активу бібліотеки
Ви зобов’язанні:
- обережно ставитись до видань, отриманих у бібліотеці;
- дотримуватись правил користування бібліотекою;
- вчасно повертати книжки;
НОВИНИ
Територія творчості
Життя сучасних дітей настільки "насичене", що потреба у відпочинку, знятті напруження і втоми, відновленні сил є просто необхідною. Дитина підсвідомо шукає місця, де вона може розслабитися після "боротьби" із зовнішнім світом. Шкільні бібліотекарі, враховуючи реалії сьогодення, теж подумали, як допомогти читачам розслабитися, відпочити і налаштуватися на позитив. Для цього ми створили релаксаційний куточок, « Територія творчості» де учні мали змогу відволіктися від напруженого дня, та розмалювати улюблених героїв відомих казок.
Жив на світі учитель…
Його звали Василь Олександрович Сухомлинський. Він дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги.
А народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівка Онуфріївського району Кіровоградської області (за тогочасним адміністративно-територіальним поділом — Василівська волость Олександрійського повіту Херсонської губернії) у незаможній селянській родині.
Батько його, Олександр Омелянович, працював по найму як тесляр і столяр у поміщицьких економіях та заможних селянських господарствах. Мати майбутнього славетного педагога, Оксана Юдівна, теж працювала в колгоспі, займалася домашнім господарством. Часто зимовими вечорами вона розповідала дітям казки, а пізніше весь час спонукала свого Василька до вчительської роботи, побачивши у нього дар і покликання до професії педагога. Особливий вплив на маленького Василька мав дід Сухомлинського Омелян. У діда була велика бібліотека. Помираючи, всі свої книжки він віддав Василеві. Ставши дорослим, Василь Олександрович часто згадував, як дід йому багато читав і його заохочував до читання, і ніколи не забував дідові слова: „Хто дітей любить, той добрий чоловік”.
Для дітей він написав понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел. Деякі казочки й оповідання написані з гумором, жартом, Усю свою любов і доброту цей мудрий, надзвичайно ерудований педагог віддав дітям. Настільною книгою багатьох вчителів, вихователів стала книга „Серце віддаю дітям”, а для нас, як для бібліотечних працівників, крім літературної спадщини, надзвичайно важливими є вислови мудрого вчителя В.Сухомлинського про значення книги та читання в житті дитини.
У нашій школі працює гурток видатного педагога. Керівник - вчитель молодших класів Таранухо Руслана Ігорівна. Кожного року діти разом з наставником вивчають нові та цікаві факти про В.О.Сухомлинського, створюють книги, альбоми, виписують крилаті вислови та прислів»я.
Ось і в нашій бібліотеці побувала найбільша рукотворна книга виготовлена «Казки під голубим небом». Всі бажаючі мали можливість побачити та перечитати улюблену казку.
Стежина в зоряний час
Мова-серце нації
Вольтер, безумовно, мав рацію, коли писав, що всі найголовніші іноземні мови можна вивчити за шість років, але для вивчення рідної мови й життя замало.
Пропонуємо вашій увазі підбірку цікавих книжок для тих, хто не перестає вчити й плекати нашу рідну українську мову.
Інтелектуально-розважальна гра
« Чи знаєш ти свій рідний край?»
Для нас українців дуже важливо знати свою історію, та цінувати традиції. Саме з такою метою 25.10.2018 бібліотекарями було проведено інтелектуально-розважальну гру « Чи знаєш ти свій рідний край?» з учнями 8-Б класу. Діти залюбки брали участь у різних конкурсах, складали карту України, згадували визначні дати та передавали свої емоції однокласникам.
Урок запам»ятався своєю різноманітністю , як учням так і бібліотекарям
Літературна дегустація
« Жменька слів для доброго настрою»
Зустріч з книгою, зустріч з письменником завжди свято.
22 листопада 2018 року бібліотекарі , класні керівники та учні 4-В та 4-Г класу завітали до наших добрих друзів – в міську дитячу бібліотеку №4 де познайомилися з тернопільською письменницею Світланою Горохівською.
Авторка презентувала свою першу книгу « Сонячні промені дитинства». Гостя ділилася з дітьми секретами літературної майстерності, розповідала про свій творчий шлях. Презентація пройшла в теплій, дружній атмосфері. Під кінець зустрічі письменниця частувала присутніх смаколиками.
Історичний екскурс " Соборність України –
від ідеї до сьогодення"
Січень 2019 року приніс нам знаменну дату в історії України. Вся держава 22 січня святкувала 100 - річний ювілей з дня Соборності України, яке відзначають в день проголошення Акту Злуки Української Республіки й Західно - Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 року - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Акт Злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації.
Найрізноманітніші заходи проходили по всій території нашої держави. Учні 9 - Г класу нашої школи, вчитель історії Стасишин В.П. ; кл. керівник Ковальчук Л.В. ; бібліотекар Ярема О.І. були запрошені в бібліотеку - філію №8 для дорослих де вшанували ювілейну дату Соборності України поринувши в історичне минуле разом з працівником Тернопільського обласного краєзнавчого музею Катеринюк Л. П. та головним спеціалістом обласного управління юстиції Матвіїшин Н.І.
Літературно - різдвяне мереживо за книгою
"Різдво через Збруч"
30 січня у Ценральній дитячій бібліотеці відбулася презентація книги оповідань «Різдво через Збруч»,упорядник Лора Підгірна, яка побачила світ наприкінці 2018 року. До авторського складу книги увійшло 7 українських письменників, серед яких троє кам’янчан: Андрій Павловський, Лора Підгірна, Віоліна Ситнік, двоє тернополян (Олег Вітвіцький , Софія Пасічник), письменниця зі Львова Ольга Дергачова та Наталка Михно (Теребовля). У книзі представлені особливі історії письменників (як уже відомих українським читачам, так і дебютантів), що, власне, мешкають по обидва боки Збруча.
«Різдвяна пора – завжди особлива. Це час, коли кожен по-своєму шукає, подібно до біблійних мудреців, особливу яскраву зорю, що здатна зігріти душу і вказати шлях до затишку, злагоди і вмиротворення. Часи змінюються, а от прагнення вільно жити у мирі, любові і з чистою совістю – незмінне… Як, попри тривалі образи, подарувати хворій близькій людині зимове свято у липні? Чи можливо за короткий час на самоті переосмислити минуле і зустріти свято з оновленим світобаченням? Чи правда, що дітям дано бачити більше і що уявні друзі іноді не такі вже й уявні? Якими стравами здавна зустрічають свято на заході нашої держави? Все це і навіть більше знаходиться на сторінках збірки – йдеться у анотації до книги.
Літературно - різдвяне мереживо за книгою
"Різдво через Збруч"
Подарунок – це завжди зворушливо і приємно. Усі люблять отримувати подарунки, а дуже багато хто воліє їх дарувати. І при цьому стверджують, що підносити подарунок набагато приємніше, ніж отримувати, особливо коли він зроблений своїми руками. Такої ж думки й учні 5-Б класу ,які залюбки створювали «валентинки», та отримали масу задоволення від проробленої роботи.
Бібліотечний урок «Структура книги»
Книга – чудовий дивовижний витвір людського розуму. Спілкування з нею допомагає оволодіти певними знаннями. Навіть важко уявити ,як би люди жили без книги, без читання. А читання книги потрібно розпочинати з ознайомлення з нею. На бібліотечному уроці «Структура книги» ми з учнями 4-их класів ознайомилися з найбільш простими елементами книги, навчилися визначати для чого призначений той чи інший елемент, та його читацьке призначення.
Лялька-мотанка
Цьогорічний Тиждень дитячої книги в шкільній бібліотеці був неймовірно насиченим та захоплюючим.
Розпочався він (08.04.2019) із знайомства з чарівною Ольгою Василівною Бурбан – майстром народних художніх промислів ( на запрошення вчителя хіміх Шайнюк Т.Б.). Учні 7-Б класу мали змогу власноруч виготовити ляльку - мотанку з ниток, відчути передсвятковий настрій Великодня та виразити свої емоції від проведеного майстер - класу на ватмані.
Переможці конкурсу
« ТЕРНОслов-2018» підписали свою першу збірку.
Презентація збірки творів фіналістів літературно-мистецького конкурсу «Перлини ТЕРНОслову» , відбулася у центральній міській бібліотеці. Серед учасників - учениця 5-В класу нашої школи, Бучковська Катерина . Під час презентації влаштували першу автограф сесію юних авторів. Вітаємо нашу юну гордість!!!
22 березня Всесвітній день води
Вода є життєво важливим ресурсом, її запаси скорочуються і кожен може допомогти!
Корисні поради «як зберегти воду?"
-
Менше води. Ти можеш просто використовувати менше води в повсякденному житті або знизити свій Водний слід, зменшуючи загальне споживання товарів.
-
Регулярно перевіряй крани в своєму будинку. Один кран, що протікає, призводить до втрат 75 літрів води на день. Це буде 2250 л на місяць, що дорівнює 20 повним ванн.
-
Вимикай кран, поки чистиш зуби. Коли ти чистиш зуби, не залишай кран відкритим. Таким чином ти збережеш 6-14 л в день. Те ж саме стосується прийому душу - коли ти намилюєшся, можна закрити кран.
-
Приймай душ замість ванни. Швидкий душ використовує значно менше води, ніж ванна. Скороти час прийому душу на кілька хвилин.
-
Їж менше м'яса. Для виробництва 1 кг яловичини потрібно 15000 л води. Кіло курятини вимагає 3900 л.
-
Використовуй безпечні миючі засоби. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин. У країнах Європи використання безфосфатних миючих засобів вже стало звичним і закріплено на рівні законодавства.
-
Не використовуй туалет як сміттєвий бачок. Кожне змивання води в туалеті витрачає 3-6 л. води. Залишки їжі, косметики та іншої побутової сміття треба викидати в сміттєвий бачок.
-
Не купуй зайвого. Не купуй того, що тобі не дуже треба. На виробництво кожного товару витрачається значна кількість води. Те ж стосується і продуктів в твоєму холодильнику - не купуй зайвого і завжди доїдай їжу в своїй тарілці!
Для поливу - дощова вода. Збирай дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду і городу
Інтелектуально-розважальна гра «Хто розумніший»
Для учнів 9-В класу була проведена інтелектуальна гра « Хто розумніший». Учасники зі задоволенням поринули у світ книги, відтворювали послідовність подій у казках, співставляли автора і книгу яку він написав, відгадували героїв та мелодії до пісень. Захід видався напрочуд пізнавальним та цікавим.
Бібліографічний калейдоскоп
Бібліографічний калейдоскоп «Книжкові лабіринти» розгадували учні 6-В класу .
Бібліотечно-фізкультурний турнір
Цьогоріч бібліотека вирішила поексперементувати - провести бібліотечно-фізкультурний турнір з учнями 10-А класу (11.04.2019) Змагання виявились досить цікавими. Учасники показали не тільки свої фізичні можливості , але й інтелектуальні здібності.
З метою ознайомлення читачів із найкращими художніми творами відомих українських та зарубіжних письменників шкільна бібліотека підготувала виставку «Книги-ювіляри 2019 року».
Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить
Дивнії перли виносить.
І. Я. Франко
До 100 річчя від дня народження В.О. Сухомлинського в шкільній бібліотеці пройшли ряд заходів. Один з них це інтелектуальна гра-розвага для учнів 5-их класів на основі творів видатного педагога «Стежина в зоряний час».
Мета: Познайомити дітей із творами В.О. Сухомлинського, пробуджувати їхній інтерес до читання цих творів. Виховувати бажання бережно ставитися до природи, берегти її. Розвивати творчу уяву, мислення, пізнавальний інтерес.
Учні 5-В та 5-Г класу мали змогу позмагатися між собою та довести хто з них краще орієнтується у творчості письменника.
Загадкове асорті «Дарують мудрість дітям книги» пройшло на одному подиху з учнями 5-Б класу