З любов'ю до світла, до знань
ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА
Шановні друзі!
Раді Вас вітати на нашій сторінці
У нашій бібліотеці Ви можете
-
Познайомитися з героями кращих книг;
-
Здійснити подорож морями та океанами;
-
Почитати дитячі газети та журнали;
-
Пограти в різноманітні ігри, розгадати кросворди, загадки;
-
Обговорити з бібліотекарем та своїми ровесниками прочитані книги;
-
Навчитися цінувати книгу та відчувати в ній щоденну потребу;
-
Читати, насолоджуватись та пізнавати.
До ваших послуг:
- будь які книги: навчальні, довідкові, класичні програмні твори, пізнавальні книжки, фантастика, пригоди, казки; журнали та газети;
У пошуку інформації читачам допомагають алфавітний та систематичний каталоги.
Ви маєте право:
- отримувати в тимчасове користування видання із фонду бібліотеки
терміном на 15 діб;
- користуватися читальним залом бібліотеки;
- взяти участь у всіх заходах, що проводить бібліотека;
- обирати і бути обраним до активу бібліотеки
Ви зобов’язанні:
- обережно ставитись до видань, отриманих у бібліотеці;
- дотримуватись правил користування бібліотекою;
- вчасно повертати книжки;
Відомості про бібліотеку
Бібліотека створена у 1981р.
Завідувач бібліотеки – Вовк Зіна Юріївна
Стаж роботи бібліотекарем – 45 років
У даному закладі -
Бібліотека нашої школи розташована на 2-му поверсі.
Загальна площа – 76,5 кв.м.
Кількість читальних місць у читальному залі - 24
Структурні підрозділи бібліотеки:
Абонемент та читальна зала;
Книгосховище для підручників;
Книгосховище для художньої літератури;
Графік роботи бібліотеки
Понеділок – 9:00 - 17:00
Четвер -9:00-17:00
Вівторок – 9:00 – 17:00
П'ятниця -9:00 – 16:00
Середа – 9:00 – 17:00
Законодавчо-нормативні документи бібліотеки
- Закон України "Про бібліотеку і бібліотечну справу"
- Закон України "Про освіту"
- Положення про шкільну бібліотеку
- Інструкція про порядок доставки, комплектування та облік навчальної
літератури.
Основні напрямки роботи шкільної бібліотеки
-
Бібліотечно-інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу;
-
Навчання основ бібліотечно-бібліографічної грамотності, вміння користуватися бібліотекою її довідковим апаратом;
-
Робота щодо популяризації книги, задоволення інформаційних потреб книго користувачів;
-
Довідково-бібліографічне обслуговування користувачів;
-
Забезпечення учнів та вчителів навчальною літературою;
-
Збереження та поповнення книжкового фонду.
Книжковий фонд
- Основний бібліотечний фонд - 25699 примірники,
- Фонд підручників - 15816 примірники.
Презентації
Презентація бібліотеки
Дивосвіт писанки
Пам'ятники літературним героям
Пам'ятники читачеві
У книзі відкриваються світи
Як виникла книга
Новини бібліотеки
Письменниця у нас
Енергетично-щедра тернопільська письменниця М. Баліцька подарувала учням 3-А класу багато позитивних емоцій та навчила робити Ангеликів Миру. Зустріч, якам відбулася в міській бібліотеці для дітей №4 супроводжувалася артистичною декламацією віршів та вокальними здібностями акторки. Всі присутні отримали масу задоволення від спілкування.
Піар-акція
У співпраці з міською дитячою бібліотекою №4 пройшла піар-акція «У світ з книгою». На якій учні нашої школи вкотре довели, що читати це КРУТО!!! І не має значення коли і де ти це робиш, тільки щоб отримати задоволення від прочитаного.
Читай сучасне
06.04.2017 відбулися літературні варіації « Читай сучасне - твори майбутнє» з тернопільською письменницею Тамарою Гнатович . Зустріч пройшла у теплій атмосфері з учнями 5-А класу.
Лялькова вистава
На базі шкільної бібліотеки розпочав свою роботу ляльковий театр. Учні 4-В класу - Довгань В., Польовий А., Тесля С., Телебан А., Гуня А., Кривицька С. (класний керівник Чорна М.В.) презентували виставу «Зайчикова хатка», за мотивами української народної казки «Зайчик та лисичка», яку мали змогу побачити їхні однокласники та батьки учнів.
Зустріч з письменницею
25.01.2017 року учні 5-А та 5-Г класів мали змогу зустрітися з тернопільською письменницею, лауреатом літературного конкурсу «Коронація слова» Марією Гуменюк. Зустріч проходила у міській дитячій бібліотеці №4. Діти радо слухали розповідь поетеси про її життєвий шлях, вірші та про саму «Коронацію слова». Із задоволенням та цікавістю задавали питання, а також самі мали можливість прочитати та обговорити вірші написані авторкою.
Вікторина про Шевченка для 5-х класів
Що? Де? Коли? на тему "Т.Г. Шевченко" для учнів 10-х класів
Квест
І знову бібліотека запрошує в гості. Цього разу учні 7-В класу мали змогу позмагатися кмітливістю хлопців та витонченою логікою дівчат, у бібліотечному квесті « У пошуках карти Запорізької Січі». Під час проведення квесту бібліотека умовно була поділена на різні відділи з підказками. Учасники змагання із задоволенням виконували завдання, та на швидкість складали знайдену карту.
Хлопці, як справжні джентльмени поступилися дівчатам, які з невеликим відривом, перші впоралися із поставленою метою. Учні отримали масу задоволення та позитивних вражень.
Школа читає Шевченка
В рамках Шевченківських днів у шкільній бібліотеці відбувся ряд заходів приурочених нашому поету, письменнику, художнику Т.Г.Шевченку.
10 березня 2017 року відбулася акція « Школа читає Шевченка ». Всі бажаючі читали улюблений вірш чи уривок з поеми великого Кобзаря.
13 березня учні 5-х класів позмагалися у вікторині « Прекрасне слово Кобзаря». Цікаві та логічні конкурси дали змогу учасникам довести свою кмітливість та показати на скільки їм відомий Т.Г.Шевченко.
16 березня 2017 року довести свої знання з творчості поета мали змогу учні 10-х класів у грі «Що? Де? Коли?» присвяченій великому письменнику. Конкурсанти вперто змагалися за кращого знавця життєвого шляху митця. А конкурс для вболівальників неабияк потішив глядачів, та приніс додаткові бали для команд.
Вітаємо всіх переможців та учасників конкурсів!!!
Ми читаємо і малюємо
Під час місячника шкільних бібліотек нашою бібліотекою був організований конкурс малюнків до прочитаної книги «Ми читаємо і малюємо» серед учнів третіх, четвертих класів. Також проведено незалежне оцінювання робіт учасників старшокласниками та вчителями нашої школи. Переможців нагороджено почесними медалями.
Книжкова лікарня
Акція "Подаруй книгу"
Протягом жовтня 2016 року у нашій бібліотеці пройшла акція « Подаруй бібліотеці книгу».
За цей час було зібрано 128 книг, як для дітей молодшого шкільного віку так і для учнів старшої школи. Діти настільки захопилися, що приносили книги цілими класами. Завдяки небайдужим читачам наша бібліотека збагатилася новою цікавою літературою. Найбільш активних учасників нагороджено грамотами.
Висловлюємо щиру подяку вчителям та учням за активну участь в акції.
Запрошуємо всіх ознайомитися з новинками.
Мій друг - бібліотека
В нашій бібліотеці стартував проект «Мій друг – бібліотека». Мета даного проекту на основі 3-А класу (класний керівник Желізняк О.О.) довести дітям, що сучасна бібліотека може бути другом, з нею може бути весело, цікаво і повчально.
В рамках даного проекту з учнями проводилося багато різних конкурсів, інтелектуальних ігор, зустрічей з цікавими людьми нашого міста.
Діти були захопленні від розповіді волонтера логістичного центру допомоги АТО Ольги Раківської про роботу центру, з успіхом пройшов конкурс на найкращий читацький щоденник, а на «Бібліотечних посиденьках» відбулася презентація улюблених книг. Також було проведено майстер клас по витинанках «Зроби книзі подарунок», та інше.
«Майстерня новорічної витинанки»
Незабаром Новий рік та Різдво! Так хочеться прикрасити власну оселю, а також порадувати близьких, зробленим власноруч подарунком!
Саме тому в нашій бібліотеці розпочала свою роботу «Майстерня новорічної витинанки» , де всі бажаючі мали змогу опанувати для себе новий вид мистецтва.
У це складно повірити, поки не побачиш – з буденного аркуша білого паперу можна створити цілий унікальний світ, який дивує, зачаровує, надихає.
Звіт про роботу бібліотеки в І семестрі 2017-2018 н.р.
Книжкова лікарня
Книжки - як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди, можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування. Для хворих книжок теж є спеціальні лікарні. Тільки вони називаються по-іншому : реставраційні майстерні. В нашій бібліотеці теж є така майстерня тільки вона називається "Книжкова лікарня". Призначена вона не тільки для того щоб ремонтувати пошкоджені книги , але й навчити учнів правильно користуватися цим джерелом знань , виховувати у дітей любов, повагу, дбайливе ставлення до підручників.
Бібліотечний урок «Структура книги»
Відвідувачі нашої бібліотеки часто довго вибирають книгу . Деякі дивляться на обкладинку, інші у пошуках цікавих ілюстрацій або великих літер. І лише небагато з них знають всі елементи книги, які допомагають при її виборі. Кожна книга дуже багато розповідає про себе. Треба тільки знати її структуру. Саме тому ми з учнями 4-их класів провели урок на цю тему. Діти були у захваті відкривши для себе багато нового та цікавого.
Знайомство з бібліотекою
Книга приходить до кожного з нас у дитинстві. І тому дуже важлива перша зустріч дитини з книгою, з бібліотекою. Протягом вересня на зустріч з книгою та бібліотекою завітали учні 2-их класів. Бібліотекарі провели для дітей бібліотечний медіаурок «Бібліотека – дім твоїх друзів». Цей урок складався з двох частин. Перша – знайомство з бібліотекою. Друга – розважально-пізнавальний захід, під час якого діти відкрили найголовніші таємниці бібліотеки. Вони познайомилися з поняттями «бібліотека», «бібліотекар», «читач», правилами поведінки в бібліотеці, спілкування з книгою та гігієною читання.
«Подорож козацькими стежками»
Було колись — в Україні
Ревіли гармати;
Було колись — запорожці
Вміли панувати.
Панували, добували
І славу, і волю;
10 жовтня 2018р. вчителем історії Цибульською М.В. та бібліотекарем Яремою О.І. було проведено підсумковий урок-вікторину «Подорож козацькими стежками» , на якому учні 9-Б мали можливість згадати славне минуле наших козаків. Діти із задоволенням брали участь у різного роду конкурсах, відповідали на поставлені запитання , дізналися про нові цікаві факти побуту запорожців, та розповідали про своє бачення та ставлення до козацтва. Враження від уроку діти залишили на плакаті, де наклеювали «смайлики».