top of page

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Тернопільска загальноосвітня школа № 19 була відкрита відносно недавно, а саме 1-го вересня 1980 року. Навчалося тоді у 39 класах 1420 учнів. Педагогічний колектив складався з 80 вчителів. Очолював його Чубатий О.І. Заступниками з навчально-виховної роботи були Романчук К.А., Рибальченко К.Є., Свінних Г.Г.; заступниками з виховної роботи - Поліванов А.С., Черкасенко В.В., Білик В.О.

Із спогадів першого директора: "Директором школи №19 м. Тернополя мені пощастило бути з 1980 по 1986 роки. У перші роки роботи вчителям Машталер Б.З., Кудилевич З.М., Бокач О.І., Гудимко М.О., Барвінок М.В., Бочан О.М., Скомській Г.Ф., Ремез Г.С., Луб'янецькій О.І., Заяць Я.М., Стадник Я.В., Козюпі М.П., Вовк Г.П., Карнауховій Л.О., Галан М.С., Старостенко В.М., Топольницькій Г.Я., Баліній М.Т., Ярушевській Г.Т., Будній Н.О., Матлак Л.І, Ханас Г.М., Будняк Г.М., Мельник Г.О., Курант Л.С., Цупко Н.П., Хлепко С.І., Кручак Н.Й., Мовчану В.А., Саприкіній Л.Д., Лазорку Є.М., Надобі Г.П., Гончар О.В., Кітчак С.Г., Вартабедян Л.В., Краснопільській Р.А., Дудар Г.М. доводилось віддавати дітям не тільки розум і серце, але й енергію і вміння своїх рук. 19-а школа швидко стала рідною для вчителів, учнів та їх батьків, бо шлях до дитячих сердець тут викладався з цеглинок любові, доброти, щирості, взаєморозуміння [...] Наші учні були найважливішими людьми у Тернопільській середній школі №19, тому кожен день шкільного життя тут був відкриттям нового, пізнанням неповторного і цікавого світу. Їх вчили бути "чемпіонами" в житті, тому й стали вони гордістю нашої країни, міста, своєї родини."

З 1986 року пріорітетним напрямом свого розвитку педагогічний колектив під керівництвом директора школи Кожанової О.В. обрав естетичний розвиток учнів. Кажанова О.В. згадує: "За час моєї роботи в школі багато було зроблено для покращення її естетичного вигляду Але найбільш пам'ятним залишилося те, що пов'язано з новим віянням часів перебудови. По-новому почали складатися стосунки учителів та учнів. Це називался тоді педагогікою співпраці. Порозуміння й усвідомлення єдиного завдання, єдиної мети зробило школу однією з найкращих у місті. Дух творчості, свободи, вишуканий смак, відчуття власної гідності назавжди запанували в її стінах".

У 1990 році було вперше освячено школу. Відтоді щорічно 21 вересня на свято Пресвятої Богородиці педагоги та учні відначають День народження школи. В цей день відбуваються різні святкові заходи присвячені цій події.

У 1992 році під керівництвом вчителів Бутрин Г.В., Дудар Г.М. народився дитячий театр "Журавлик" прем'єрою вистави "Лілея" Лесі Українки.

З 1993 року впродовж десятиліття школу очолював Ковч П.М. Його заступниками з навчально-виховної роботи були Майборода С.П., Шост Д.М., Дудяк О.Я., Крижанівська С.Г., з виховної роботи - Мельник Г.О., Козак Т.І., Кучер В.В. З 1993 р. у школі вивчаються основи підприємництва і бізнесу за програмою "Junior achievement", яку фінансує фонд "Відродження". Впродовж багатьох років вихованці вчительки основ економіки Яреми Г.В. є незмінними учасниками та призерами різноманітних конкурсів та олімпіад , зокрема учнівської академії "Ділові діти України", комп'ютерної гри "MESE" та ін.

Відповідно до наказу Міністерства освіти та Міністерства охорони здоров'я України від 20.07.1998 №206/2072 загальноосвітня школа №19 залучена до Міжнародного проекту "Європейська мережа шкіл сприяння здоров'ю" та до українсько-канадського проекту "Партинери в охороні здоров'я".

Школа і надалі продовжує стрімко розвиватись у всіх напрямах, цей сайт - яскравий приклад цього.

ДИРЕКТОРИ ШКОЛИ

bottom of page